PROMOCJĘ NA DZIEŃ DZIECKA WYSTARTOWAŁY 👧🎁🧒❤️

Najlepsze zabawki dla 3-latka
Najlepsze zabawki dla 3-latka

3 latka to wiek, w którym dziecko bardzo szybko się rozwija i przejawia ogromną ciekawość świata. Wybierając zabawki będące często pomocami dydaktycznymi, należy zwracać uwagę na ich walory stymulujące prawidłowy rozwój małego odkrywcy. To, co należy podkreślić, to fakt, że idealny prezent dla malucha w tym wieku odpowiada na jego potrzeby związane z rozwojem psychomotorycznym. Szeroki wybór zabawek jest tak ogromny, że postanowiliśmy przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najlepszych zabawek dla 3-letnich maluszków.

Co potrafi trzylatek? Jak sprostać oczekiwaniom przedszkolaków?

Dzieci w tym wieku potrafią już wymawiać pierwsze proste zdania, chodzić, huśtać się, bujać się, skakać, biegać i z chęcią spędzają czas na różnych aktywnościach i zabawach ruchowych. Dlatego, gdy tylko dopisuje pogoda, zabierz malucha na podwórko i pograj z nim w piłkę lub pobawcie się w piaskownicy. Oprócz tego dzieci w wieku 3 lat dobrze radzą sobie z jazdą na rowerku z bocznymi kółkami, mając przy tym wiele frajdy. Gra w piłkę czy jazda na rowerze to oczywiście zabawy, które pozytywnie wpływają na koordynację ruchową, więc dziecko jak najczęściej powinno spędzać aktywnie czas.

Trzylatki lubią również odgrywać role dorosłych, wcielają się w różne zawody, na przykład lekarza, strażaka, operatora koparki czy kucharza. Dlatego chłopcy cieszą się z małych warsztatów samochodowych z samochodzikami, bawią się przeróżnymi pojazdami, koparkami, urządzają wyścigi. Natomiast dziewczynki uwielbiają bawić się pluszakami oraz lalkami typu "baby" czy Barbie, radość sprawiają im również miniaturowe akcesoria kuchenne. Dzieci w tym wieku chętnie bawią się także w lekarza, a mały lekarz potrzebować będzie zabawkowego stetoskopu, strzykawek i bandaży.

Jaka zabawka edukacyjna dla dzieci będzie najlepsza dla 3-latków?

Jest wiele zabawek edukacyjnych, które są odpowiednie dla 3-latków. Oto kilka popularnych zabawek dla dzieci idealnych na prezent dla trzyletniego dziecka:

  1. Puzzle - są świetnym sposobem na rozwijanie uwagi i spostrzegawczości. Dostępne są różne poziomy trudności, więc można dopasować je do umiejętności dziecka.
  2. Zestaw do nauki kolorów i kształtów - takie zestawy zazwyczaj zawierają klocki lub inne elementy w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu dziecko może ćwiczyć rozpoznawanie i nazywanie kolorów i kształtów.
  3. Zabawki zachęcające do ruchu - zabawki, takie jak hulajnoga, huśtawka lub rowerek biegowy, pomogą dziecku rozwijać koordynację ruchową i poprawić sprawność fizyczną.
  4. Zabawki interaktywne - lalki i pluszaki interaktywne pozwalają dziecku na odgrywanie ról i rozwijanie umiejętności społecznych.
  5. Zabawki zachęcające do eksperymentowania - klocki, układanki czy zestawy do budowania, pozwalają dziecku na kreatywne myślenie i rozwijanie umiejętności logicznego myślenia.

Najważniejsza zasada podczas wyboru zabawki: najważniejsze, aby zabawka była bezpieczna i odpowiednia dla wieku i etapu rozwoju intelektualnego i ruchowego dziecka. Zabawki dla trzylatka warto kupić w sprawdzonym sklepie.

Tablica manipulacyjna - czy to odpowiednia zabawka dla trzylatka?

Tablica manipulacyjna jest hitem wśród zabawek dla chłopców i dziewczynek, co więcej, jest świetny pomysł na prezent zarówno dla maluszka, jak i dla starszego dziecka. Tablica manipulacyjna zdecydowanie odpowiada potrzebom 3-letnich dzieciaków. Maluchy potrafią spędzać przy niej długie godziny, a to dzięki jej wielofunkcyjności.

Na tablicy znajduje się wiele przedmiotów codziennego użytku, które dziecko może poznawać w bezpieczny sposób. Dziecko bawiąc się tablicą jednocześnie się edukuje i rozwija. Tablica manipulacyjna przede wszystkim wspiera rozwój małej motoryki oraz zmysłów maluszka. Dziecko ćwiczy precyzję dłoni, samodzielność i cierpliwość, ale także kształtuje wyobraźnię. Tablica uczy malucha myślenia przyczynowo-skutkowego, niejednokrotnie wywołując uśmiech na twarzy. W ofercie naszego sklepu znajdziesz tablice idealne dla Twojego malucha, które zapewnią mu niezapomnianą zabawę.

Artykuł napisany przez

Edyta Markiewicz

Jestem pasjonatką rozwoju dzieci poprzez metodę Montessori. Tworzę inspirujące otoczenie, rozwijając niepowtarzalne potencjały maluchów z zaangażowaniem i pełnym oddaniem.

LinkedIn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium