🤘🏻🚚 Darmowa wysyłka wpisz kod [dostawa] 🚚🤘🏻

Co to jest tablica manipulacyjna? Zabawka sensoryczna dla dziecka
Co to jest tablica manipulacyjna? Zabawka sensoryczna dla dziecka

Szukasz pomysłu na prezent dla dziecka? zależy Ci na tym, aby kupiona przez Ciebie zabawka była jednocześnie ciekawa, angażująca, ale i bezpieczna? Wybierz tablicę manipulacyjną, która doskonale łączy te wszystkie cechy, a do tego jest piękną dekoracją dziecięcego pokoju. Sprawdź, na czym polega fenomen tych zabawek sensorycznych i znajdź idealną tablicę dla Twojego dziecka.

Co to jest tablica manipulacyjna dla dzieci?

Tablica manipulacyjna nazywana również tablicą sensoryczną jest edukacyjną zabawką w duchu Montessori. Wykonana jest z drewnianej płyty, do której przymocowane są różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku, takie jak: klamka, zasuwka, zamek, włącznik, guziki, dzwonek rowerowy. Dzięki umieszczonym na niej akcesoriom, Twoja pociecha zacznie odkrywać świat w sposób, o jakim do tej pory Ci się nie śniło. Oprócz tego tablica pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, angażuje niemal wszystkie zmysły, ćwiczy motorykę małą, i zaspokaja ciekawość świata, zapewniając przy tym dobrą zabawę.

Tablica manipulacyjna - przedmioty codziennego użytku w nowej roli

Kreatywne wykorzystanie przedmiotów umieszczonych na tablicy pozwala dziecku odkrywać ich działanie. Dodatkowo zachęca do wypróbowania wszystkich elementów tablicy, ćwicząc przy tym koordynację ręka-oko oraz małą motorykę. Wszystkie z nich da się chwycić małą rączką, żeby poznać ich funkcjonowanie. Nowe doświadczenia sprawiają malcowi mnóstwo frajdy, przez co zabawa potrafi wciągnąć je na długie godziny.

Dzwonki i guziki zapraszają do sprawdzenia, co to takiego. Zróżnicowane faktury wszystkich elementów to kolejny powód dla dokładniej eksploracji. Zabawki pozwalają ćwiczyć spostrzegawczość, logiczne myślenie i stymulują zmysły. Każdy maluszek rozwija się w innym tempie, dlatego na tablicach znajdują się elementy codziennego użytku o różnym stopniu trudności. Dzięki temu zabawką mogą bawić się już dzieci, które skończyły roczek. 

Nam dorosłym może się wydawać, że w klamce czy w zasuwce nie ma nic ciekawego. W końcu używamy ich na co dzień, nawet się nad tym nie zastanawiając. Dla dzieci to jednak niezwykle interesujące przedmiot, dlatego chwytają każdy przedmiot, sprawdzając jak działa, jaką ma fakturę i czy wydaje jakiś dźwięk. Nawet zwykłe klikanie włącznika jest dla nich niesamowite.

Jak bawić się tablicą manipulacyjną?

Połóż tablicę na podłodze i pokażesz ją maluszkowi, a on najlepiej będzie wiedział, jak się nią bawić. Może stanie się ona pulpitem nawigacyjnym statku kosmicznego, a może dziecko dzięki niej będzie ratować świat?

Na początku możesz zaciekawić maluszka poprzez wspólną zabawę. Pokazuj mu, jak działają poszczególne elementy, np. włącz światełka i pokaż radość na twarzy. Dziecko z uwagą będzie Ci się przyglądać. Pozwól dziecku powtórzyć Twoje ruchy. Mały odkrywca będzie zachwycony, gdy jemu też to się uda.

Tablicę manipulacyjną możesz również przymocować do ściany, aby zachęcać maleństwo do wyciągania rąk w jej stronę. W ofercie Teddy Room znajdziesz również modele stojące.

Dlaczego tablice sensoryczne powinny znaleźć się w pokoiku każdego malucha?

Tablica manipulacyjna to popularna zabawka sensoryczna, która może pomóc dzieciom w nauce poprzez świetną zabawę. Tablice manipulacyjne są używane do angażowania zmysłów malucha do nauki nowych czynności, takich jak sortowanie, sznurowanie, łączenie, dopasowywanie i inne. Mogą one pomóc w rozwoju drobnych umiejętności motorycznych, jednocześnie ucząc samodzielności w rozwiązywaniu problemów. Dzięki szerokiej gamie stymulujących akcesoriów, tablica manipulacyjna jest idealną zabawką dla każdego dziecka, które uwielbia poznawać świat.

Artykuł napisany przez

Edyta Markiewicz

Jestem pasjonatką rozwoju dzieci poprzez metodę Montessori. Tworzę inspirujące otoczenie, rozwijając niepowtarzalne potencjały maluchów z zaangażowaniem i pełnym oddaniem.

LinkedIn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium